Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/ksylen2/czechowicer.eu/public_html/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18
Drukuj

 

W niedzielę, 21 października, wybieraliśmy prezydenta Gliwic, członków Rady Miejskiej oraz członków Sejmiku Województwa Śląskiego.

W Okręgu Wyborczym nr 1, obejmującym całe Czechowice, uprawnionych do głosowania były 592 osoby, a w głosowaniu udział wzięło 345 wyborców, co oznacza frekwencję 58, 28%.

W wyborach prezydenckich w Czechowicach, podobnie jak i w całych Gliwicach, bezkonkurencyjny okazał się, od 25 lat rządzący miastem, Zygmunt Frankiewicz:

 

W wyborach do Rady Miasta najwięcej głosów w Czechowicach uzyskała nasza sąsiadka Aleksandra Wachtarczyk-Wielkopolan. Niestety, głosy uzyskane przez nią w skali całego miasta nie pozwoliły na zostanie radną.

 

Do Sejmiku Województwa Śląskiego nie startował nikt z Czechowic. Głosy na poszczególnych kandydatów rozłożyły się w naszym okręgu nr 1 następująco:

 

Najlepsze wyniki do Sejmiku spośród Komitetów Wyborczych uzyskały KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz KW Prawo i Sprawiedliwość:

 

Widać wyraźnie, że w naszej małej społeczności ważniejsza od przynależności partyjnej jest osobista znajomość kandydata. Preferencje polityczne czechowiczan ujawniły się natomiast w wynikach wyborów do Sejmiku.

Podczas tych wyborów po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat lokal wyborczy znajdował się w Starej Szkole. Nie obeszło się, niestety, bez przykrego zdarzenia. W niedzielę wyborczą, około godziny 7:05, zostały zerwane wszystkie plakaty wyborcze z tablicy przed lokalem wyborczym. Było to ewidentne naruszenie ciszy wyborczej. Incydent został zgłoszony do Miejskiej Komisji Wyborczej. Zniszczone plakaty, po zakończonych wyborach, zostały odnalezione w kuchni w Starej Szkole, co wskazuje na to, że sprawcą był członek komisji wyborczej.

 


 

 

 

 

Odsłony: 4610