Niezwykle udany był sobotni festyn zorganizowany przez Radę Osiedla i Stowarzyszenie Rozwoju Czechowic. Sprzyjająca pogoda i wiele atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych, ściągnęły tłumy mieszkańców naszego osiedla.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Były dmuchane zamki, na których dzieci mogły dokazywać bez żadnej opłaty, zabawy z bańkami mydlanymi, pokaz samochodu do odbioru śmieci, loteria fantowa, z której dochód (około 400 zł) będzie przeznaczony na zorganizowanie świetlicy. Wielkim zainteresowaniem cieszył się też plac zabaw, którego budowa została w tym roku ukończona. Plac ten powstał w wyniku głosowań na wnioski do Budżetu Obywatelskiego przez dwa kolejne lata.

Przy okazji festynu mieszkańcy mogli złożyć podpisy pod wnioskami do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019, z czego skorzystało kilkadziesiąt osób. W ten sposób limit podstawowy (25 głosów) jak i dla aktywnych (50 głosów) nasze osiedle wypełniło z nawiązką. Głosować można było między innymi na remont odcinka ulicy Kolejowej oraz na siłownię na wolnym powietrzu. Siłownia ma szanse powstać obok placu zabaw. Głosy można oddawać do 25 czerwca na formularzach papierowych dostępnych w Urzędzie Miejskim lub przez internet: https://gliwice.eu/ankieta_budzet_2019/