Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/ksylen2/czechowicer.eu/public_html/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

 

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic odbędzie się 19 czerwca 2019 roku o godzinie 18:00 (I termin), a w razie braku kworum o godzinie 18:15 (II termin) w Starej Szkole w Gliwicach Czechowicach przy ul. Nad Łąkami 1.

Plan Zgromadzenia:

 1. Otwarcie.

 2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania.

 3. Wybór składu Komisji Uchwał i Wniosków.

 4. Odczytanie protokołu z poprzedniego Walnego Zgromadzenia z dnia 28 czerwca 2018 roku.

 5. Sprawozdanie merytoryczne z działalności w minionym roku.

 6. Sprawozdanie finansowe za rok 2018.

 7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2018.

 8. Dyskusja nad w/w sprawozdaniami.

 9. Głosowanie nad przyjęciem sprawozdań -uchwały.

 10. Głosowanie nad uchwałą o pokryciu straty finansowej za 2018 rok.

 11. Przedstawienie planu pracy Stowarzyszenia na rok 2019/2020.

 12. Dyskusja nad planem pracy.

 13. Głosowanie nad przyjęciem planu pracy na rok 2019/2020 -uchwała.

 14. Wolne wnioski.

 15. Protokół Komisji Uchwał i Wniosków.

 16. Zakończenie.

 

Materiały Walnego Zgromadzenia, w tym Sprawozdanie Finansowe, są dostępne w siedzibie Stowarzyszenia po telefonicznym uzgodnieniu terminu (662 613 110).

 

Zapraszam w imieniu Zarządu SRCz

Andrzej Szelka, prezes

 

13 stycznia kilkanaście osób przybyło do Starej Szkoły na wspólne śpiewanie kolęd. Prowadził nas zespół "Danuta i Czesław".

Zdjęcia i filmy


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

W niedzielę, 21 października, wybieraliśmy prezydenta Gliwic, członków Rady Miejskiej oraz członków Sejmiku Województwa Śląskiego.

W Okręgu Wyborczym nr 1, obejmującym całe Czechowice, uprawnionych do głosowania były 592 osoby, a w głosowaniu udział wzięło 345 wyborców, co oznacza frekwencję 58, 28%.

W wyborach prezydenckich w Czechowicach, podobnie jak i w całych Gliwicach, bezkonkurencyjny okazał się, od 25 lat rządzący miastem, Zygmunt Frankiewicz:


 

 

 

 

 

28 czerwca 2018 roku w Starej Szkole obradowało Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic.

Zatwierdzono sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia i sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Przyjęto także plan pracy na rok kolejny.

Wybrane dokumenty Zgromadzenia:

Pozostałe dokumenty, m. in.  lista obecności, sprawozdanie finansowe i uchwały są dostępne w siedzibie Stowarzyszenia, po uprzednim umówieniu terminu z prezesem.


 

 

 

 

 

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic odbędzie się 28 czerwca 2018 roku o godzinie 18:00 (I termin), a w razie braku kworum o godzinie 18:15 (II termin) w Starej Szkole w Gliwicach Czechowicach przy ul. Nad Łąkami 1.

Plan Zgromadzenia:

 1. Otwarcie.

 2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania.

 3. Wybór składu Komisji Uchwał i Wniosków.

 4. Odczytanie protokołu z poprzedniego Walnego Zgromadzenia z dnia 06 czerwca 2017 roku.

 5. Sprawozdanie merytoryczne z działalności w minionym roku.

 6. Sprawozdanie finansowe za rok 2017.

 7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2017.

 8. Dyskusja nad w/w sprawozdaniami.

 9. Głosowanie nad przyjęciem sprawozdań -uchwały.

 10. Głosowanie nad uchwałą o pokryciu straty finansowej za 2017 rok.

 11. Przedstawienie planu pracy Stowarzyszenia na rok 2018/2019.

 12. Dyskusja nad planem pracy.

 13. Głosowanie nad przyjęciem planu pracy na rok 2018/2019 -uchwała.

 14. Wolne wnioski.

 15. Protokół Komisji Uchwał i Wniosków.

 16. Zakończenie.

 

Materiały Walnego Zgromadzenia, w tym Sprawozdanie Finansowe, są dostępne w siedzibie Stowarzyszenia po telefonicznym uzgodnieniu terminu (662 613 110).

 

Zapraszam w imieniu Zarządu SRCz

Andrzej Szelka, prezes

 


 

 

 

 

 

Kilka dni temu Andrzej Pacuła, członek Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic i prezes AKMB Pędziwiatr Gliwice, z zawodu elektryk, dokonał przeglądu i konserwacji instalacji elektrycznej w budynku Starej Szkoły. Wyremontował między innymi podłączenie zewnętrznej instalacji elektrycznej obsługującej scenę i lampy na podwórku oraz osadził na nowo większość gniazdek elektrycznych wewnątrz budynku. Pięknie dziękujemy za wiele godzin społecznej pracy!


 

 

 

 

 

Z powodu znikomej frekwencji -7 osób na 72 członków- Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic rozpoczęło obrady w drugim terminie i podjęło jednogłośnie decyzję o odłożeniu posiedzenia. Uczestników zebrania było mniej niż wymagany statutem skład Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Komisji Skrutacyjnej.

Postanowiono ponownie zwołać Walne zgromadzenie w dniu 6 czerwca o godzinie 18:00 jako drugi termin.

Zarząd Stowarzyszenia apeluje do członków o przybycie na obrady, gdyż brak możliwości wyboru władz na kolejną kadencję może skutkować nawet likwidacją Stowarzyszenia.


 

 

 

 


 

 

 

 

 

We wtorek, 25 kwietnia, na zebraniu Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic poruszano między innymi następujące tematy:

 • Omówiono Sprawozdanie Finansowe Stowarzyszenia za 2016 rok, wykonane przez Biuro Rachunkowe "Tandem".
 • Ustalono termin Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Stowarzyszenia na dzień 23 maja 2017 o godz.17.00 (I termin) i o godzinie 17:15 (II termin).
 • Zadecydowano jednogłośnie, aby zaproponować Walnemu Zgromadzeniu powiększenie Zarządu do 5 osób i włączenie do niego po jednej osobie z AKMB Pędziwiatr Gliwice oraz z FC Gladiator.
 • Przyjęto 8 rezygnacji z członkostwa Stowarzyszenia z FC Gladiator. Zdecydowano o usunięciu ze Stowarzyszenia członków którzy nie opłacają składek od co najmniej 2 lat. Projekt uchwały z listą członków do usunięcia przygotuje Andrzej Szelka na kolejne zebranie Zarządu.
 • Andrzej Szelka poinformował, że rodzina Wieczorek z Czechowic podarowała Stowarzyszeniu piec olejowy i zabytkowy kredens (byfyj) z domu zmarłych państwa Dobias. Dary te będą wykorzystane jako wyposażenie Starej Szkoły.

 

Stowarzyszenie Rozwoju Czechowic ma możliwość uzyskać 70% dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych w prywatnych domach członków Stowarzyszenia. Dofinansowanie pochodzi z działania 4.1 RPO Śląsk, czyli z funduszy europejskich.

Instalacje fotowoltaiczne mogą znacząco obniżyć rachunki za zakup prądu.

Więcej informacji przedstawia załączona oferta firmy Multitechnika z Nieborowic, z którą nasze Stowarzyszenie współpracuje.

 

 

Niedzielna Liga Futsalu tak pisze o sobie:

"Niedzielna Liga Futsalu to rozgrywki w piłkę nożną halową, w których uczestniczy 28 drużyn z Gliwic i innych miast Śląska. Dzięki udziałowi w NLF drużyny wspierają osoby niepełnosprawne, bowiem dochód z ligi przekazywany jest na pomoc podopiecznym "Całej Naprzód". W ramach NLF realizujemy też program aktywizacji społeczno-zawodowej.

 

Podczas ostatniego, dorocznego przeglądu budynku Starej Szkoły, wykonanego jesienią 2016 roku, zostało wykazanych kilka usterek. Ponieważ budynek jest własnością Miasta Gliwice, to zarząd Stowarzyszenia zwrócił się do Wydziału Inwestycji i Remontów z prośbą o wykonanie części prac.

21 lutego br. odbyła się wizja lokalna w budynku Starej Szkoły, w wyniku której w dniu 28 lutego Zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Gliwicach wystosował do Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic pismo z informacją, że w 2017 roku zostaną wykonane następujące prace:

 1. dostosowanie instalacji hydrantowej do obowiązujących przepisów
 2. instalacja poręczy przy schodach do piwnicy
 3. zabezpieczenie antykorozyjne słupów bramy wjazdowej

 

Stowarzyszenie Rozwoju Czechowic jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym Stowarzyszeniem mającym na celu rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i prowadzenie działań sprzyjających ekologicznemu i kulturowemu rozwojowi gliwickiego Osiedla Czechowice.

 

Siedziba: 44-109 Gliwice, Nad Łąkami 1 (Stara Szkoła w Czechowicach)

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KRS: 000 000 3476

NIP: 969-11-65-552

REGON: 273701863

PKD: 9 4992

KONTO: 05 2130 0004 2001 0590 4388 0001 (VW Bank)

Statut

Władze kadencji 2017-2020

Andrzej Szelka -prezes, tel. 662 613 110

Helena Szymkiewicz -wiceprezes

Teresa Kasza -skarbnik

Kamil Wyciślik -członek zarządu

 

W ramach Stowarzyszenia działają dwie sekcje sportowe: